KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197205
*
nr 1619 7205
Aldo Altomare
(f. 1923), Sverige
Oljemålning, "Korg med rosor". Signerad. Olja på duk, 65x50 cm, yttermått inklusive ram: 76x62 cm
Aldo Altomare, född 1923 i Bari, Italien, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2024
kl 19:29:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 00:22:07
1
Vinnande bud
13/5 19:28:12
1
justering av budtak
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aldo altomare olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:23
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:41
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:15
-
8047 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:32
-
8046 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:32
*
Aldo Altomare
Aldo Altomare, född 1923 i Bari, Italien, svensk målare.
nr 1619 7205
Aldo Altomare
(f. 1923), Sverige
Oljemålning, "Korg med rosor". Signerad. Olja på duk, 65x50 cm, yttermått inklusive ram: 76x62 cm
Aldo Altomare, född 1923 i Bari, Italien, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/5 00:22:07 | 1 | Vinnande bud |
13/5 19:28:12 | 1 | justering av budtak |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg 400 kr
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: aldo altomare olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:23 -
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 19:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:41
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:15 -
8047 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:32 -
8046 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
27 maj kl 18:32